15-07-2012, godz. 18:24
„Paradoks” – nowy serial sensacyjno-kryminalny już jesienią w TVP2
Zdjęcie
 

25 czerwca 2012 r. w Łodzi ruszyły zdjęcia do nowego serialu TVP 2 pod tytułem „Paradoks” na podstawie scenariusza Igora Brejdyganta. Serial reżyserują Greg Zgliński i Borys Lankosz, a także sam scenarzysta, który wyreżyseruje jeden z odcinków. W roli głównej wystąpi Bogusław Linda.

Serial „Paradoks” to historia zbudowana wokół postaci inspektora Komendy Głównej Policji, Marka Kaszowskiego (Bogusław Linda) oraz podkomisarz Joanny Majewskiej (Anna Grycewicz) – funkcjonariuszki Biura Służby Wewnętrznej. Majewska zostaje skierowana do zespołu Kaszowskiego, aby przy okazji badania wybranych spraw kryminalnych przeprowadzić śledztwo dotyczące samego inspektora. Każdy odcinek opisuje jedną, tajemniczą sprawę z niedalekiej przeszłości. Relacje dwójki głównych postaci ewoluują na przestrzeni serialu. Początkowo cechuje je wyraźna wzajemna niechęć, wynikająca zarówno z roli jaką pełni komisarz Majewska wobec Kaszowskiego, jaki i różnic charakterologicznych między nimi. Z czasem zaczynają nabierać do siebie wzajemnego szacunku, aby wreszcie obdarzyć się zaufaniem, a nawet szczerą, choć wciąż skrywaną sympatią.

Scenarzysta i reżyser Igor Brejdygant tak mówi o serialu: „Świat wypełniony jest po brzegi nudną oczywistością. Na szczęście to tu, to tam, z morza banału, wystają jak wyspy paradoksy i tajemnice, które ożywiają nasz umysł, przypominają nam o tym, że życie jest jednak zdarzeniem dosyć wyjątkowym” .

W śledztwach obok Kaszowskiego i Majewskiej uczestniczą także: Młody (aspirant w zespole Kaszowskiego, bardzo ambitny student prawa – Cezary Łukaszewicz), Monika (policjantka – Gabriela Muskała), Marcin (technik informatyk, specjalista od najnowszych technologii – Sebastian Pawlak) oraz Basia (patolog – Ewa Skibińska).

W tym serialu paradoksalne są nie tylko same zagadki kryminalne, ale i system sprawiedliwości oraz codzienne życie głównych bohaterów. „Paradoks” to 13 intrygujących historii, których rozwiązanie nie zawsze jest zgodne z prawem, ale zawsze z poczuciem sprawiedliwości swoiście pojmowanym przez inspektora Kaszowskiego. Historie te łączą przeplatające się wątki osobiste inspektora i jego współpracowników.

Producentem wykonawczym serialu jest Piotr Dzięcioł - Opus Film.

Wizyta „Panoramy” na planie „Paradoksu”
Do poprawnego odtwarzania materiału wideo,
niezbędna jest zainstalowana wtyczka (plug-in) SIlverlight.

Ekipa „Panoramy” odwiedziła plan nowego serialu TVP.